Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Strona główna UG Rymań
Wakacje z Mustangiem PDF Drukuj Email

wakacje plakat 550

Poprawiony: poniedziałek, 19 czerwca 2023 09:12
 
Uroczystość z okazji 850-lecia miejscowości Kinowo PDF Drukuj Email

PLAKAT KINOWO 2023.06.17 550

 
Krajowe Dni Pola - Barzkowice 27.06.2023 r. PDF Drukuj Email

Krajowe Dni Pola Barzkowice 27.06.2023

 
Zawody powiatowe OSP - 11.06.2023 r. PDF Drukuj Email

zawody powiatowe OSP 11.06.2023 2 250pxPowiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP w Rymaniu

Na stadionie sportowym w Rymaniu, 11 czerwca br. odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, w których uczestniczyły wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kołobrzeskiego.

Jak powiedział prezes zarządu powiatowego OSP Mirosław Zalewski - na tym poziomie rywalizacji, wszyscy uczestnicy podchodzili do zadań z bardzo dużym zaangażowaniem. - Zawody są niezwykle istotnym elementem wyszkolenia strażaków ochotników. W trakcie rywalizacji przygotowano konkretne zadania, które są odzwierciedleniem rzeczywistych działań bojowych - mówił Mirosław Zalewski i dodał, że dla dzieci przygotowano również tor przeszkód.

Obok zespołów seniorskich rywalizowały też drużyny młodzieżowe. Dowódca młodzieżowej drużyny pożarniczej z OSP Wrzosowo Julia Kamińska zaznaczyła, że ochotnicy do rywalizacji podchodzą bardzo poważnie. - Przed zawodami ciężko trenowaliśmy - dodała.

W otwarciu zawodów uczestniczył kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc. - W zawodach bierze udział bardzo liczna reprezentacja powiatu kołobrzeskiego. Strażacy ochotnicy są pełni pasji i poczucia służby. Taka postawa jest godna zainteresowania i wsparcia, dlatego, jako rząd Prawa i Sprawiedliwości, tak bardzo dbamy o straż pożarną - przekazał Czesław Hoc.

Zawody zorganizowali wspólnie Zarząd Powiatowy Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu oraz Gmina Rymań.

Źródło: www.prk24.pl/ Fot. Mariusz Wolańskio

 

 
Dzień Dziecka - 04.06.2023 r. PDF Drukuj Email

Dzien Dziecka 04.06.2023 5 250pxGMINNY DZIEŃ DZIECKA W RYMANIU

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku dla milusińskich Gminy Rymań okazała się szczególnym dniem. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na Stadionie Sportowym w Rymaniu odbył się Piknik Rodzinny dla całej społeczności. Organizatorzy: Gmina Rymań oraz Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka zadbali o bezpłatny transport autobusem, by każdy mógł przybyć i dobrze się bawić. Przy znakomitej pogodzie, letniej muzyce na najmłodszych uczestników imprezy czekał szereg atrakcji. Była dmuchana zjeżdżalnia, trampoliny do podniebnych akrobacji, ścianka wspinaczkowa, przeciąganie liny, puszczanie baniek mydlanych, gry terenowe, a nawet zajęcia z ZUMBY. Oprócz sportu i rekreacji nie zapomniano o salonie piękności.

Oferta obejmowała zabiegi kosmetyczne w postaci malowania twarzy oraz fryzjerskie od najmodniejszych koloryzacji po doczepy warkoczykowe w przepięknych odcieniach. Aby humory dopisywały, na stoiskach gastronomicznych serwowano pyszne ciasta, ciasteczka, a nawet cukiereczki, słodkie napoje, watę cukrową, popcorn oraz przepyszne lody. Nie zabrakło również gorących zapiekanek i grillowanej kiełbasy. Niezawodni strażacy z OSP z Rymania udostępnili swoje pojazdy bojowe, każdy zainteresowany mógł wsiąść do wozu, porozmawiać ze strażakami lub ochłodzić się zimną bryzą z węża strażackiego.

Niezapomnianych wrażeń zapewniła foto budka oraz animator z balonikami.

Cała impreza przebiegła w milej i ciepłej atmosferze o czym świadczyły wymalowane i roześmiane buzie dzieciaków i zrelaksowanych rodziców.

 
Dzień Mamy i Taty - 28.05.2023 r. PDF Drukuj Email

Dzien Mamy 28.05.2023 4 250UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY ORAZ 10-LECIA NADANIA IMIENIA PROFESORA WŁADYSŁAWA PANASA GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W RYMANIU.

28.05.2023 r. odbyła się uroczystość zorganizowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymaniu, była to okazja do przybliżenia kilku wydarzeń związanych z wieloletnią działalnością biblioteki.

Pierwsza, to historia biblioteki od roku 1949 do 2013. Stowarzyszenie „Dębosz” przygotowało prezentację multimedialną zbudowaną na bazie materiałów zaczerpniętych ze starych kronik.

Druga, to przypomnienie postaci prof. Władysława Panasa, w związku z obchodzoną miesiąc temu, 10. rocznicą, nadania imienia Profesora bibliotece w Rymaniu.

Biblioteka przygotowała wystawę prac Profesora, wspomnienia bliskich mu osób w szczególności związanych z Lublinem (drugim domem), a Pani Alina Kornecka odczytała wiersze napisane przez i dla Profesora.

Widowisko słowno-muzyczne, przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rymaniu, pod kierunkiem Pani Moniki Kuroń, rozweseliło całą publiczność, zaś taniec z szarfami wywołał zachwyt.

Grupa taneczna Pasja wraz z instruktorką Panią Agnieszką Olczak, zaprezentowała nowe układy taneczne. Zaprzyjaźnione zespoły ludowe Dąbrówka z Dębogardu i Biadule z Kinowa umilały czas spędzony przy kawie i słodkościach.

 
Sesja Rady Gminy Rymań - 22 czerwca 2023 r. PDF Drukuj Email
sala konferen 200x150O G Ł O S Z E N I E

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 40 z późn. zm.) zwołuję sesję Rady Gminy Rymań w dniu:

22 czerwca 2023 roku o godz. 12:30

 sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rymań, ul. Szkolna 7, z następującym porządkiem obrad:

Czytaj dalej ...
 
Ogłoszenie - konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki MWiK K-eg PDF Drukuj Email

ogloszenie konkurs na stanowisko prezesa MWiK 1ogloszenie konkurs na stanowisko prezesa MWiK 2

 
Piknik rodzinny - Dzień Dziecka - 04.06.2023 r. PDF Drukuj Email

PLAKAT DZIEN DZIECKA 2023 550

 
Ogłoszenie MRiRW - nowe stawki dopłat PDF Drukuj Email

2023.06.01 Ogloszenie MRiRW nowe stawki doplat 550

 
DZIEŃ MAMY I TATY - 28.05.2023 r. PDF Drukuj Email

DZIEN MAMY I TATY plakat 2023.05.28 550

 
Ogłoszenie ZODR_Ankieta - badanie gospodarstw rolnych PDF Drukuj Email

Ankieta Badanie gospodarstw rolnych

 
Ogłoszenie ZODR - HORTITERAPIA PDF Drukuj Email

Ogloszenie ZODR HORTITERAPIA

31 maja 2023 r. o godz. 11.00 w Dębnie (pow. myśliborski), Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich,  organizuje bezpłatne  szkolenie wyjazdowe „Hortiterapia, RHD, produkt tradycyjny – sposoby na dodatkową działalność w gospodarstwie”.

Gospodarze, państwo Aneta i Stanisław Dobropolscy:

1. oprowadzą nas po swoim gospodarstwie rolnym, które usytuowane jest na terenie miasta (część pól uprawnych jest poza miastem),

2. zademonstrują formę sprzedaży RHD (stodoła anioła), w sprzedaży: warzywa, owoce, zakwas buraczany, ocet z naturalnej fermentacji, kiszone ogórki i kapusta,

3. rano, specjalnie dla naszej grupy, w 102-letnim piecu chlebowym, opalanym drzewem, upieką: chleb tradycyjny, anielskie ciasto drożdżowe z kruszonką, pieczywo bezglutenowe i bezlaktozowe wypieki keto, które będziemy wspólnie degustować przy ognisku,

4. pochwalą się także swoim, wpisanym na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Zachodniopomorskiego zakwasem buraczanym z Dębna (nagrodzony w ubiegłym roku ­ I nagrodą wśród napojów bezalkoholowych w naszym województwie),

5. opowiedzą o ukończonym kursie hortiterapii (2022), który włączyli w działalność swojego gospodarstwa.

Gospodarze organizują również warsztaty wypieków chleba i ciast w piecu chlebowym.

Ilość miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu (dojazd własny), prosimy o kontakt z Działem Rozwoju Obszarów Wiejskich:
-   Karolina Kiewlicz - 91 479 40 48
-   Ewelina Pawłowicz - 91 479 40 29
Serdecznie zapraszamy

 
Oferta pracy w ARiMR w Siemyślu PDF Drukuj Email

Nowe logo ARIMR 250pxAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poszukuje kandydata do pracy na stanowisku: Inspektor w Kołobrzeskim Biurze Powiatowym w Wydziale Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich Stanowisko pracy do spraw obsługi wniosków -1 miejsce pracy: Siemyśl

Liczba poszukiwanych kandydatów/ wymiar etatu: 1 osoba w pełnym wymiarze czasu pracy, umowa o pracę na czas określony w celu zastępstwa

Oferujemy:
- przejrzyste zasady wynagradzania
- dodatkowe wynagrodzenie roczne
- możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji
- bogaty pakiet szkoleń
- możliwość refundacji nauki języka i studiów podyplomowych
- pakiet socjalny: dofinansowanie do wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,
- pracę w największej agencji płatniczej w Europie

Główne obowiązki:
- obsługa spraw związanych z przyznawaniem pomocy finansowej w ramach płatności bezpośrednich oraz działań PROW.
- weryfikacja wniosków o przyznanie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, PROW 2014-2020.
- przygotowywanie raportów na potrzeby monitoringu rzeczowego i sprawozdawczości w zakresie płatności w ramach systemów   wsparcia bezpośredniego oraz pozostałych płatności realizowanych przez wydział.
- udzielanie informacji dotyczących uwarunkowań prawnych i formalnych wniosków PROW i płatności bezpośrednich.

Więcej na stronie : https://www.gov.pl/web/arimr/or16bp3052124

PUP: https://oferty.praca.gov.pl/portal/index.cbop#/szczegolyOferty?c6191b0c7d4df7d66056168354a79649

 
Turniej Mustang Cup o puchar Gminy Rymań i Siemyśl - 27.05.2023 r. PDF Drukuj Email

mustang cup chlopcy 550

mustang cup dziewczeta 550

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki