Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Nowy ciągnik komunalny wraz z zamiatarką i przyczepą Drukuj Email

Logo UG nowe z napisem 150x70LOGO WFOŚiGW

9 lutego 2024 roku stał się wyjątkowym dniem dla Gminy Rymań. Dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu w wysokości 648 210,00 zł, pochodzącemu z @Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, nasza gmina wzbogaciła się o nowoczesny ciągnik komunalny wraz z zamiatarką i przyczepą. Ta inwestycja nie tylko podnosi standardy utrzymania czystości i porządku w gminie, ale także świadczy
o nowoczesnym podejściu do zarządzania i ochrony środowiska.

Nowy ciągnik komunalny z zamiatarką to wszechstronne narzędzie, które odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa i czystości naszych ulic, placów, ścieżek rowerowych i innych przestrzeni publicznych, co przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców. Regularne usuwanie liści, gałęzi, piasku i śmieci nie tylko wpływa na estetyczny wygląd gminy, ale również zapobiega potencjalnym zagrożeniom dla mieszkańców i użytkowników dróg, tworząc bezpieczniejsze i bardziej przyjazne środowisko.

To co wyróżnia tę inwestycję, to jej przyjazny charakter dla środowiska. Nowa zamiatarka, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, minimalizuje zużycie wody
i eliminuje potrzebę stosowania chemikaliów. Jest to krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i świadomej ochrony naszego środowiska naturalnego.

Inwestycja ta rozciąga się również na sezonowe prace w gminie. Wiosną i latem nowy ciągnik będzie wspierać prace związane z koszeniem traw i utrzymaniem terenów zielonych, co bezpośrednio wpływa na estetykę oraz jakość życia mieszkańców gminy Rymań.
W okresie zimowym będzie z kolei wykorzystywany do wsparcia w utrzymaniu infrastruktury
i dróg gminnych. Dzięki temu gmina staje się bardziej niezależna od zewnętrznych firm, co generuje oszczędności i pozwala na lepszą organizację pracy.

Podsumowując, dzięki dofinansowaniu z @Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Gmina Rymań dokonała ważnej inwestycji, która przyniesie długofalowe korzyści zarówno dla mieszkańców, jak i dla środowiska. Nowy ciągnik komunalny to nie tylko sprzęt – to inwestycja w przyszłość, która podkreśla zaangażowanie gminy w tworzenie zrównoważonego i bezpiecznego miejsca do życia.

 

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki