Gospodarka Odpadami

PSZOK

Bezdomne zwierzęta

Ciekawe strony

Akty normatywne

Nowy ciężarowy samochód OSP Rymań - 16.02.2024 r. Drukuj Email

Logo UG nowe z napisem 150x70

LOGO WFOŚiGW

W piątek 16 lutego 2024 r. miało miejsce uroczyste powitanie przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymaniu nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego GCBA marki SCANIA.

Samochód, który został zabudowany przez firmę Wawrzaszek – Inżynieria Samochodów Specjalnych przyjechał do Rymania z Bielsko-Białej i  witali go druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek OSP z powiatu kołobrzeskiego oraz mieszkańcy gminy.

Zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego był możliwy dzięki otrzymanemu dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.    

Całkowity koszt zakupu pojazdu wyniósł  1.430.000 zł., z czego 1.176.000 zł dofinansowano programu Polski Ład, 115.000 zł z @Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie , zaś  wkład Gminy Rymań to 139.000 zł. w tym 115.000 zł jest pożyczka udzielona przez@Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Nowoczesny w pełni wyposażony specjalistyczny samochód zastąpi GBA Star, który 23 lutego br. został przekazany druhom z jednostki OSP Gorawino.

Mamy nadzieję, że samochody będą służyły naszym strażakom długo i bezawaryjnie.

 

 

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki